Klasyfikacje za sezon 2018 w RJnO

  Kometa Gliwice rządzi, ale Team 360 też ma się nienajgorzej - taka nasuwa się refeksja po przejrzeniu podsumowania sezonu RJnO, dokonanego w pocie inżynierskiego czoła przez Adama Wroniaka. Adam podliczył klasyfikację Klubowych Mistrzostw Polski, Drużynowego Pucharu Polski oraz Indywidualnego Pucharu Polski - a do tego załączył jeszcze bardzo obszerną tabelę, na podstawie której owe obliczenia zostały dokonane. Pozostaje tylko podziękować za mnóstwo strawionego na tych obliczeniach czasu - w imieniu wszystkich zainteresowanych. Kawał świetnej roboty, dziękujemy.

  Pikanterii sprawie dodaje jednak fakt, że te wyliczenia - jak również medale, przyznawane za czołowe lokaty, wywalczone na jakże licznych MP w RJnO - tak naprawdę, to byle Giertych czy Ziobro może podważyć. Podstawy prawnej, w postaci regulaminów sportowych na sezon 2018, rowery się bowiem nie doczekały w tym roku. Można w tej sprawie nawalać w (ex)Komisję Rowerową (wystawiam klatę na razy, jak by co); można również podziękować PZOS. Najrozsądniej będzie chyba jednak przed przyszłym sezonem ogarnąć zagadnienie formalnie i w ten sposób sprawę zamknąć. No, ale to już temat na osobne dyskusje - a my tu o klasyfikacjach przecie.

 Powracając więc a nos moutons; tabele można znaleźć w załączniku. Przez kilka dni - do niedzieli włącznie, powiedzmy - mają one charakter nieoficjalny. Czyli - gdyby ktoś znalazł jakieś nieścisłości (ciekawe - jak,  skoro regulaminów nie było, hłe, he) - to może w tej sprawie alarmować. Na przykład w komentarzach. Po tym terminie klasyfikacje (tabele dojrzewają bowiem jeszcze szybciej, niż francuski sikacz - beaujolais nouveau) nabierają urzędowej mocy.

 To napisawszy, załączniki polecam.